GOKSiT Suchowola

Lista startowa/wyniki:

Informacje

 

Festiwal Orkiestr Dętych jest organizowany w Suchowoli nieprzerwanie od 2003r. Jest to przegląd amatorskich młodzieżowych orkiestr dętych o zasięgu międzynarodowym. Tegoroczna XVI Europarada Orkiestr Dętych odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018r. Jej celem jest popularyzacja muzyki orkiestr dętych, a także integracja młodzieży z różnych państw europejskich. Idea jego powstania i realizacji wywodzi się z wieloletniej tradycji muzyki orkiestrowej, którą zawdzięczamy funkcjonującej w Suchowoli od ponad 50 lat Młodzieżowej Orkiestrze Dętej.

 

Europarada Orkiestr Dętych w Centrum Europy organizowana jest nieprzerwanie od 2003 r. W dniach 30czerwca – 1 lipca 2018r. odbędzie się w Suchowoli już XVI edycja tego wydarzenia.  Impreza ma charakter przeglądu amatorskich młodzieżowych orkiestr dętych zarówno z kraju jak i zagranicy. Na tegoroczny festiwal zaproszenia przyjęły orkiestry z: Białorusi, Ukrainy oraz Polski. Rolę gospodarza pełnić będzie jak co roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie występ absolwentów orkiestry z Suchowoli oraz występy mażoretek.

Na bogaty program festiwalu składają się: koncerty estradowe orkiestr, przemarsze ulicami miasta, pokazy musztry paradnej, koncert euroorkiestry (złożonej z muzyków z każdej orkiestry) oraz wybory MISS europarady. Na gości czekają również inne atrakcje: występy zespołów tanecznych, bezpłatne wesołe miasteczko dla dzieci i młodzieży, dyskoteka, a także koncerty gwiazd. W tym roku będzie to Dj GROMEE oraz zespół ENEJ. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

 

Wszelkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1900264953617435


Zespoły uczestniczące w XV Europaradzie Orkiestr Dętych w Centrum Europy 2018:

  1. Wzorowa Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej w Porzeczu (Białoruś)

Dyrygent: Valery Sak

  1. Wzorowa Orkiestra Dęta Szkoły Artystycznej w Wilejce (Białoruś)

Dyrygent: Valery Chechulin

  1. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa

Dyrygent: Konrad Pasch

  1. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa

Dyrygent: Adam Wolański

  1. Orkiestra Dęta Złote Surmy z Kałusza (Ukraina)

Dyrygent: Ivan Shalata

  1. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zambrowa

Dyrygent: Krzysztof Witkowski

  1. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Suchowoli

Dyrygent: Jarosław Szczerba

  1. Zespół Absolwentów Orkiestry z Suchowoli

Dyrygent: Jarosław Szczerba

 

System zapisów - copyright © b4sport.pl