GOKSiT Suchowola

Lista startowa/wyniki:

Biblioteka Gminna

Biblioteka Publiczna w Suchowoli funkcjonuje od 1949 roku. Na początku swej działalności mieściła się w domu prywatnym przy Rynku Kościuszki. Była ona jednak wielokrotnie przenoszona do nowych miejsc, zazwyczaj były to  mieszkania prywatne. Często również zmieniali się pracownicy biblioteki. W styczniu 1980 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej wyodrębniono Oddział dla dzieci. Biblioteka Publiczna i Oddział dla dzieci mieściły się wówczas w odrębnych budynkach. W 1990 roku Bibliotekę wraz z Oddziałem przeniesiono do budynku Urzędu Gminy, gdzie funkcjonuje do chwili obecnej. Biblioteka Publiczna stanowi integralną część Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki.

Biblioteka może pochwalić się osiągnięciami w swojej pracy. Między innymi w 1993 roku otrzymała „Kufer z Książkami”- jest to doroczne wyróżnienie przyznawane bibliotekom, które mimo trudności rozwijają aktywną działalność i zasługują na pomoc w zakresie uzupełniania księgozbioru.

Oprócz wypożyczania księgozbioru Biblioteka organizuje wystawy oraz konkursy dla dorosłych i dla dzieci. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej do dyspozycji czytelników są 2 komputery.

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line naszej biblioteki:

http://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedBib=514

W roku szkolnym Biblioteka czynna jest od poniedziałku do soboty  w godz. 8-16, a w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Zapraszamy na  Facebookowy profil biblioteki:

https://www.facebook.com/BibliotekaSuchowola

 System zapisów - copyright © b4sport.pl